SIK SORULAN SORULAR

KİMLER YATIRIM TEŞVİK BELGESİ ALABİLİR ?

Türkiye'de yatırım yapan gerçek ya da tüzel kişiler, yerli ve yabancı yatırımcılar çeşitli koşullarda yatırım teşvik belgesi alabilir. Detaylar için tıklayın.

 

YATIRIM TEŞVİK BELGESİ NASIL ALINIR ?

Yatırım Teşvik Belgesi almak istiyorsanız, teşvik belgesi nasıl alınır bu sayfayı detaylı biçimde inceleyebilirsiniz. Detaylar için tıklayın.

 

TEŞVİK BELGESİNİN AVANTAJLARI NELERDİR ?

Teşvik belgesinde kayıtlı destek unsurlarından yararlanabilirsiniz. Yatırımlarda devlet yardımları ile daha hızlı büyüyebilir pek çok vergisel avantaj ve faiz desteğinden yararlanabilirsiniz.

 

TEŞVİK BELGESİNİN SÜRESİ NE KADARDIR ?

Teşvik belgeleri 3 yıl için düzenlenmekte ve 1.5 yıl kadar ilave süre verilebilmektedir. Toplamda 4.5 yıl kadar bir yatırım süresi olmaktadır.

 

YATIRIM TAMAMLANDIĞINDA NE YAPILMALIDIR ?

Yatırımlar tamamlandığından Bakanlığa tamamlama vizesi için müracaat edilmelidir. Aksi halde teşvik belgesi iptal edilebilir ve yararlanılan destekler ve yasal faizleri geri alınabilmektedir. Tamamlam vizesi işlemleri için bize danışabilirsiniz.

 

TEŞVİK BELGESİ İPTAL OLDUĞUNDA NE YAPILMALIDIR ?

Teşvik belgesi iptal olup, şirketinize cezalar gelmiş olabilir. Çeşitli durumlarda bu iptal kaldırılabilir ve ödenmemiş cezalar silinebilir. Detaylar için lütfen bize danışın.

 

 

 

 

Merkez MÜŞAVİRLİK

TÜM TEŞVİK UYGULAMALARINDA BİZE DANIŞIN.