E-TUYS Kullanım Kılavuzu

E-TUYS KULLANIM KILAVUZU

E-TUYS KULLANIM KILAVUZU NEDİR

E-TUYS Kullanım Kılavuzu; Yatırım Teşvik Belgesi ile ilgili iş ve işlemlerin elektronik ortamda yürütülmesi amacıyla oluşturulmuş E-TUYS sisteminin kullanımına ilişkin detaylı teknik bilgiler içeren bir kılavuzdur. Bakanlık tarafından hazırlanmış olan kılavuz olmasına karşın, Yatırımcılarımızdan gelen yoğun talep nedeniyle Merkez Müşavirlik olarak Bakanlıkça hazırlanmış Kullanım Kılavuzunda yer alan bilgiler ışığında bu sayfanın oluşturulması gereği doğmuştur. Bu nedenle Merkez Müşavirlik olarak tarafımızca bir E-TUYS Kullanım Kılavuzu sayfası da oluşturulmuştur.

 

E-TUYS KULLANIM KILAVUZUNUN HAZIRLANMA AMACI

E-TUYS Kullanım Kılavuzu aslında yatırımcıların ihtiyacı olan temel bilgileri içermesi amacıyla hazırlanmıştır. Ancak bu kılavuz kesinlikle tüm teşvik uygulamaları açısından tek başına yeterli olan bir kılavuz değildir. E-TUYS sisteminin kullanımını öğrenmek teşvik uygulamaları ve mevzuat bilgisinin yerine geçmemelidir. Böyle bir hata neticesinde büyük kayıplar yaşabilecektir. Bu nedenle mevzuata uygun hareket etmek, E-TUYS sistemini bilmek kadar önemlidir.

 

E-TUYS KULLANIM KILAVUZU İÇERİK

E-TUYS KULLANIM KILAVUZU içeriği aşağıda yer almaktadır.

1- E-TUYS Nedir

2- E-TUYS Girişi

3- E-TUYS Yetkilendirme

4- Yatırım Teşvik Belgesi Girişi Adımları

5- Künye Bilgileri Girişi

6- Ürün Bilgileri Girişi

7- Yatırım Cinsi Girişi

8- Makine ve Teçhizat Listeleri Oluşturmak

9- Finansal Bilgiler

10- Destek Unsurları Girişi

11- Evrakların Eklenmesi

12- Başvuruların Bakanlığa Sunulması

13- Liste Değişikliği

14- Finansal Kiralama

15- Satış, Devir, İhraç ve Kiralama

16- Belge Revize İşlemleri

17- Gerçekleşmeler

18- Not Gönderme

19- Dikkat Edilmesi Gerekeler

20- E-TUYS Kullanım Kılavuzu Hakkında

 

E-TUYS KULLANIM KILAVUZU BÖLÜMLER

E-TUYS Kullanım Kılavuzunda yer alan tüm bilgiler bölümler halinde sunulmuştur. E-TUYS Kullanım Kılavuzu

 

E-TUYS KULLANIM KILAVUZU GÜNCELLEMELER

E-TUYS Kullanım Kılavuzunda yer alan bilgiler ve söz konusu kılavuzda yapılan güncellemeler bu bölümde yer almaktadır.

 

E-TUYS KULLANIM KILAVUZU HAKKINDA

Bu sayfada yer alam tüm bilgiler T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından oluşturulmuş E-TUYS Kullanım Kılavuzunda yer alan bilgiler kullanılarak oluşturulmuş olup, anlatım ve görsel açıdan farklı biçimde sunulmaktadır. İçerik olarak tamamen Bakanlık tarafından hazırlanmış Kullanım Kılavuzunda yer alan bilgilere dayanmaktadır. Ayrıca bu bilgilere ilave olarak deneyimlerimiz sonucunda ulaştığımız tavsiye niteliğinde bazı bilgilere de yer verilmiştir. Bu bilgiler yatırımcıların daha hızlı ve daha doğru sonuç alabilmeleri amacıyla geçmiş deneyimlerimiz ışığında oluşturulmuştur. Daha detaylı bilgi almak ve E-TUYS Başvurularınızı kolayca gerçekleştirmek için lütfen Merkez Müşavirlik uzmanları ile iletişim kurun.

 

E-TUYS KULLANIM KILAVUZU 2020

E-TUYS Kullanım Kılavuzunu incelemek için güncel kullanım kılavuzuna ulaşmanız gerekmektedir. 2020 yılında geçerli olan şartlar ile ilgili güncel bilgilerin yer aldığı kullanım kılavuzu sayfamızı inceleyebilirisiniz. E-TUYS Kullanım Kılavuzu 2020 için sayfamızı inceleyebilisiniz.

 

 

MERKEZ MÜŞAVİRLİK %100 GÜVEN GARANTİSİ

E-TUYS Kullanım Kılavuzu ve elektronik ortamda tüm teşvik uygulamalarınızı güvenle, eksiksiz, en doğru biçimde ve hızla sonuçlandırmak için Merkez Müşavirlik uzmanları ile hemen iletişime geçin.

 

 

%100 GÜVENLİ, EKSİKSİZ VE EN DOĞRU E-TUYS UYGULAMaLARI İÇİN BİZE DANIŞIN

MERKEZ MÜŞAVİRLİK