E-TUYS E-Devlet Entegrasyonu

E-TUYS E-DEVLET ENTEGRASYONU

E-TUYS E-Devlet Entegrasyonunun tamamlanmasının ardından sisteme erişim için e-devlet hesaplarının kullanılması mümkün hale gelmiştir. Bununla birlikte, başvuru aşamasında hazırlanan projenin mutlaka bir e-imza (nitelikli elektronik sertifika) kullanılarak ve elektronik olarak imzalanarak bakanlık onayına sunulması şartı devam etmektedir. Yetkilendirme aşaması tamamlandıktan sonra E-TUYS E-devlet Entegrasyonundan yararlanarak sistme erişimi sağlanabilmektedir. Sistemin kullanımı ve diğer tüm işlemler ilgili teknik düzenlemelere ve mevzuat hükümlerine tabidir. İlgili maddeler detaylı biçimde araştırılmadan teşvik uygulamaları ile ilgili iş ve işlemlerin yapılması önerilmemektedir.

E-TUYS E-DEVLET ENTEGRASYONU

E-TUYS E-Devlet Entegrasyonu için öncelikle sistemin ne olduğunun belirtilmesi faydalıdır. E-TUYS sistemi teşvik uygulamaları ile ilgili tüm iş ve işlemlerin dijital ortamda yürütülmesi amacıyla geliştirilen Elektronik Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Sistemi olarak adlandırılan bir sistemdir. E-TUYS sistemi, Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilmiş ve faaliyetleri de bu genel müdürlükçe sürdürülmektedir. Yatırım Teşvik Belgesi ile ilgili iş ve işlemleri hızlandırmak ve daha daha etkin biçimde yürütmek için E-TUYS Sistemi kullanılmaktadir. E-TUY sisteminin E-Devlet Entegrasyon çalışmaları tamamlanmıştır ve artık E-TUYS sistemi E-Devlet sistemi ile entegre çalışmaktadır. E-TUYS E-Devlet Entegrasyonu birlikte Yatırım Teşvik belgesi ile ilgili işlemler için E-Devlet sistemine giriş yapılarak da tamamlanabilmektedir.

 

E-TUYS E-DEVLET ENTEGRASYONU NEDİR ?

E-TUYS Elektronik Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Sisteminin E-Devlet Sistemi ile entegrasyonu tamamlanmıştır ve teşvik uygulamaları için artık E-Devlet Sistemi kullanılabilmektedir. E-TUYS E-Devlet Entegrasyonu sayesinde e-Devlet Sistemine giriş yapan yetkilendirilmiş kullanıcılar yatırım teşvik belgesi ile ilgili tüm iş ve işlemleri yürütebilecektir.

E-TUYS E-devlet Entegrasyon Ekranı

 

E-TUYS E-DEVLET ENTEGRASYONUNUN GETİRDİKLERİ NELERDİR ?

E-Devlet Sistemi günümüzde kurumların birçok işlevini dijital ortamda etkin biçimde yürütebildikleri çok kapsamlı bir platformdur. E-Devlet sistemi üzerinden vatandaşlar kamu kurumlarının sunduğu hizmetlere kolayca, güvenli ve hızlı biçimde erişim imkanı yakalamıştır. Benzer biçimde yatırımcılar da aynı sistemi kullanarak Yatırım Teşvik ile ilgili tüm işlemlerini hızlı, güvenli ve etkin biçimde yürütebileceklerdir. 2019 yılı itibariyle E-TUYS E-Devlet Entegrasyonu tamamlanarak sistem faaliyete geçmiştir. 2019 yılı ve sonrasında yapılacak başvurular için E-Devlet sistemi kullanılacaktır.

 

E-TUYS E-DEVLET ENTEGRASYONU ÖNCESİ

E-TUYS Sistemi oluşturulduğunda; T.C. Ekonomi Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü bu sistemi T.C. Ekonomi Bakanlığı web sitesi aracılığıyla erişime açmıştır. Ardından bahse konu genel müdürlük T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmeye başlamış ve bu nedenle E-Tuys Sistemi de T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı web sitesi üzerinden ulaşılabilir duruma gelmiştir. E-Devlet sistemi ülkemizde kamu kurumlarının hizmetlerine erişim için etkin biçimde kullanılmaktadır. E-Devlet sistemi kamu kurumlarının hizmetlerini sunmada büyük kolaylık, hız ve güvenlik getirmiştir. Diğer uygulamalarda olduğu gibi E-TUYS Sistemi için de E-Devlet Entegrasyonu hız, etkinlik ve güvenlik açısından çok sayıda avantajı da beraberinde getirmiştir. E-TUYS E-Devlet Entegrasyonu sayesinde artık tüm işlemleri güvenli internet erişiminin olduğu her yerden teşvik uygulamaları ile ilgili işlemler yürütülebilecektir.

 

E-TUYS E-DEVLET ENTEGRASYONU SONRASI

E-TUYS E-Devlet Entegrasyonu 2019 yılında tamamlanmış ve bu tarih itibariyle sisteme e-Devlet üzerinden girişler gerçekleştirilebilmektedir. E-TUYS E-Devlet Entegrasyonuna erişim için nitelikli elektronik sertifika (elektronik imza) sahibi olunması gerekir ve yetkilendirme işleminin genel müdürlükçe yapılmış olması gerekir. E-Tuys Yetkilendirme işlemleri ile ilgili detaylı bilgi için web siteminiz ilgili sayfalarına ulaşmak için lütfen buraya tıklayın. Yetkilendirme işlemi tamamlandıktan sonra E-TUYS E-Devlet Entegrasyonu kullanılarak e-Devlet sistemi üzerinden giriş yapılarak yatırım teşvik belgesi ile ilgili tüm işlemler yürütülebilecektir. E-TUYS E-Devlet Entegrasyonu ardından ilgili sayfalara ulaşmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. 2020 yılı içerisinde de aşağıda yer alan linki kullanarak E-Devlet sistemine giriş yaparak yatırım teşvik belgesi başvurusu yapabilirsiniz.

E-Devlet Giriş: http://www.turkiye.gov.tr

E-Tuys Bakanlık Web Sitesine Giriş: http://etuys.sanayi.gov.tr

 

E-TUYS E-DEVLET ENTEGRASYONUNA DAHİL OLAN İŞLEMLER

Yatırım Teşvik Belgesi alımı ile diğer ilgili tüm iş ve işlemler E-TUYS sistemi kullanılarak yürütüldüğünden, E-Devlet Entegrasyonu ardından yine tüm işlemler bu şekilde yürütülmeye devam edecektir. E-TUYS E-Devlet Entegrasyonu kullanılarak; yeni belge müracaatları, liste değişiklikleri (ithal makine ve teçhizat liste revizesi ve/veya yerli makine teçhizat liste revizesi), süre uzatımı işlemleri, satış izni ve ihraç izni ile ilgili işlemler, devir işlemleri, unvan değişikliği, finansman revizesi, yatırımcı ve/veya yatırım ile ilgili bilgilerde değişiklik gibi çeşitli nedenle yapılması gereken belge revizeleri, yatırım yeri değişikliği, destek unsurlarında değişiklik ve tamamlama vizesi işlemleri bu sistem kullanılarak yürütülecektir. Kısaca özetlendiğinde; E-TUYS E-Devlet Entegrasyonu ile birlikte, daha önce kağıt kullanılarak yapılan tüm yatırım teşvik belgesi işlemleri artık elektronik ortamda bu sistem aracılığıyla kolayca ve hızla yürütülebilecektir.

 

E-TUYS E-DEVLET ENTEGRASYONU İLE İLGİLİ SORULARINI İÇİN

E-TUYS Sistemi ve Yatırım Teşvik Uygulamaları ile ilgili tüm sorularınız için alanında deneyimli kadromuz size daima doğru cevap vermeyi taahhüt eder. Uygulamalarda hata yapmamak ve kolayca işlemlerinizi sonuçlandırmak için Merkez Müşavirlik ile iletişim kurmanızı tavsite ederim. E-TUYS, Yatırım Teşvik Uygulamaları ve E-TUYS E-Devlet Entegrasyonu ile ilgili tüm sorularınız için lütfen bizimle iletişim kurun. Bize hızla ulaşmak için lütfen aşağıdaki linke tıklayın.

Merkez Müşavirlik ile iletişim ve yatırım teşvikleri ile ilgili tüm sorularınızın cevapları için: Merkez Müşavirlik İletişim

 

E-TUYS E-DEVLET ENTEGRASYONU İLE İLGİLİ SORULAR

E-TUYS E-DEVLET ENTEGRASYONU ile ilgili tüm sorularınızda ve E-TUYS başvurularında hızla çözüme ulaşmak için mutlaka bize ulaşın. Merkez Müşavirlik'e danışarak uygulama hakkında detaylı bilgi edindikten sonra E-TUYS E-DEVLET sistemine giriş yaparak teşvik belge başvurunuzu yapmanız daha faydalı olacaktır..

 

 

%100 GÜVENLİ, EKSİKSİZ VE EN DOĞRU E-TUYS E-DEVLET ENTEGRASYONU BİLGİLERİ İÇİN BİZE DANIŞIN

MERKEZ MÜŞAVİRLİK